PMEG10010ELRX
DigiKeys produktnummer
1727-2394-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2394-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2394-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG10010ELRX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Ytmontering SOD-123W
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
3.7 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
150 nA @ 100 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
70pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123W
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
770 mV @ 1 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)