SZ1SMA36AT3G
DigiKeys produktnummer
F11522TR-ND - Remsa och spole (TR)
F11522CT-ND - Remsbit (CT)
F11522DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZ1SMA36AT3G
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Detaljerad beskrivning
58,1V Klämma 6,9A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMA
Kategori
Effekt - toppuls
400W
Nej
Serie
Kapacitans @ frekvens
345pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
36V
Inkapsling/låda
DO-214AC, SMA
Spänning - genombrott (min)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6,9A