PESD5Z3.3,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PESD5Z3.3,115 |
Beskrivning | TVS DIODE 3.3VWM 18VC SOD523 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 18V Klämma 20A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOD-523 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Nätmatningsskydd Nej |
Tillv. | Tillämpningar Ethernet |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 172pF vid 1MHz |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TA) |
Typ Zener | Grad Automotive |
Enkelriktade kanaler 1 | Godkännande AEC-Q100 |
Spänning - backspänning (typ) 3,3V (max) | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - genombrott (min) 5V | Inkapsling/låda SC-79, SOD-523 |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 18V | Leverantörens enhetsförpackning |
Ström - toppuls (10/1000 µs) 20A (8/20µs) | Basproduktens nummer |
Effekt - toppuls 260W |