GAN7R0-150LBEZ
DigiKeys produktnummer
1727-GAN7R0-150LBEZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-GAN7R0-150LBEZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-GAN7R0-150LBEZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GAN7R0-150LBEZ
Beskrivning
150 V, 7 MOHM GALLIUM NITRIDE (G
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 150 V 28A 28W Ytmontering 3-FCLGA (3,2x2,2)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GAN7R0-150LBEZ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,1V vid 5mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
7.6 nC @ 5 V
Vgs (Max)
+6V, -4V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
865 pF @ 85 V
FET-typ
Effektförlust (max)
28W
Teknologi
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
150 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
3-FCLGA (3,2x2,2)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
7mOhm vid 10A, 5V