GAN111-650WSBQ
DigiKeys produktnummer
1727-GAN111-650WSBQ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GAN111-650WSBQ
Beskrivning
GAN111-650WSB/SOT429/TO-247
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 21 A (Ta) 107W (Ta) Genomgående hål TO-247-3L
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,8V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
4.9 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
336 pF @ 400 V
FET-typ
Effektförlust (max)
107W (Ta)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3L
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
114mOhm vid 14A, 10V