GAN041-650WSBQ
DigiKeys produktnummer
1727-GAN041-650WSBQ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GAN041-650WSBQ
Beskrivning
GAN041-650WSB/SOT429/TO-247
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 47,2A (Tc) 187W (Tc) Genomgående hål TO-247-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GAN041-650WSBQ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
22 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1500 pF @ 400 V
FET-typ
Effektförlust (max)
187W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
41mOhm vid 32A, 10V