BZX585-C12,135 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Diodes Incorporated
I lager: 3 320
Datablad
Direkt
onsemi
I lager: 1 590
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Diodes Incorporated
Rohm Semiconductor
onsemi
Dioder - zener 12 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-523
BZX585-C12,135
DigiKeys produktnummer
1727-BZX585-C12,135TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX585-C12,135CT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX585-C12,135DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-C12,135
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 8 V