SZMM5Z12VT1G är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 22 614
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 4 318
Datablad
Rohm Semiconductor
I lager: 874
Dioder - zener 12 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-523
SC-76, SOD-523
SZMM5Z12VT1G
DigiKeys produktnummer
SZMM5Z12VT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZMM5Z12VT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZMM5Z12VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMM5Z12VT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 500MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SZMM5Z12VT1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V