MM5Z12VT1G
DigiKeys produktnummer
MM5Z12VT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
MM5Z12VT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
MM5Z12VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM5Z12VT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 12V 500MW SOD523
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 12 V 500 mW ±5,4% Ytmontering SOD-523
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MM5Z12VT1G Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5,4%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
25 Ohms