BZX38450-B2V4-QX är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 22 165
Datablad
Dioder - zener 2.4 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX38450-B2V4-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX38450-B2V4-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX38450-B2V4-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms