PDZ2.4B-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PDZ2.4B-QX-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDZ2.4B-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 2.4V 400MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 2.4 V 400 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
400 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms