BZX384-B2V4-QX är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 2 940
Datablad
Dioder - zener 2.4 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-B2V4-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-B2V4-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-B2V4-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms