BZX384-B18,115 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZX384-B18,115 |
Beskrivning | DIODE ZENER 18V 300MW SOD323 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 18 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Impedans (max) (Zzt) 45 Ohms |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 50 nA @ 12.6 V |
Serie | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1.1 V @ 100 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -65°C-150°C |
Artikelstatus Har utgått hos DigiKey | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±2% | Leverantörens enhetsförpackning SOD-323 |
Effekt - max 300 mW | Basproduktens nummer |