3362P-1-252LF
DigiKeys produktnummer
3362P-1-252LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
3362P-1-252LF
Beskrivning
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljerad beskrivning
2.5 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
EDA-/CAD-modeller
3362P-1-252LF Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Resistans
2.5 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,275" x 0,260" (6,99mm x 6,60mm)
Tolerans
±10%