74LVC1G32GM-Q100H
DigiKeys produktnummer
1727-8623-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-8623-1-ND - Remsbit (CT)
1727-8623-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
74LVC1G32GM-Q100H
Beskrivning
IC GATE OR 1CH 2-INP 6XSON
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
OR Gate IC 1 Kanalig 6-XSON, SOT886 (1,45x1)
Kategori
Logiknivå - låg
0,7V-0,8V
Tillv.
Logiknivå - hög
1,7V-2V
Serie
Max utbredningsfördröjning @ V, max CL
5,5ns vid 5V, 50pF
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Logiktyp
Godkännande
AEC-Q100
Antal kretsar
1
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ingångar
2
Leverantörens enhetsförpackning
6-XSON, SOT886 (1,45x1)
Spänning - källa
1,65V-5,5V
Inkapsling/låda
6-XFDFN
Ström - tomgång (max)
4 µA
Basproduktens nummer
Ström - utgång hög, låg
32mA, 32mA