NHD-2.4-240320CF-BSXV-F
DigiKeys produktnummer
1548-NHD-2.4-240320CF-BSXV-F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NHD-2.4-240320CF-BSXV-F
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) TFT - färg SPI 2,4" (60,96mm) 240 x 320
Kategori
Bakgrundsbelysning
LED - vit
Tillverkare
Newhaven Display Intl
Pixlar
240 x 320
Förpackning
Tråg
Gränssnitt
SPI
Artikelstatus
Aktiv
Styrenhetstyp
ST7789Vi
Displaytyp
TFT - färg
Grafikfärg
Röd, grön, blå (RGB)
Displayläge
Genomskinlig
Bildpunktsavstånd
B 0,15 x H 0,15mm
Diagonal skärmstorlek
2,4" (60,96mm)
Basproduktens nummer
Visningsområde
B 48,96 x H 36,72mm