NHD-2.4-240320CF-BSXV-FT
DigiKeys produktnummer
757-NHD-2.4-240320CF-BSXV-FT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NHD-2.4-240320CF-BSXV-FT
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Resistiv Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) TFT - färg SPI 2,4" (60,96mm) 240 x 320
Kategori
Visningsområde
B 48,96 x H 36,72mm
Tillverkare
Newhaven Display Intl
Bakgrundsbelysning
LED - vit
Förpackning
Tråg
Pixlar
240 x 320
Artikelstatus
Aktiv
Gränssnitt
SPI
Displaytyp
TFT - färg
Styrenhetstyp
ST7789Vi
Displayläge
Genomskinlig
Grafikfärg
Röd, grön, blå (RGB)
Pekskärm
Resistiv
Bildpunktsavstånd
B 0,15 x H 0,15mm
Diagonal skärmstorlek
2,4" (60,96mm)