NHD-1.8-128160EF-CTXI#-F
DigiKeys produktnummer
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-F-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-F
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.8"
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) TFT - färg Parallell, 8-bitars 1,8" (45,72mm) 128 x 160
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-F Modeller
Kategori
Visningsområde
B 28,03 x H 35,04mm
Tillverkare
Newhaven Display Intl
Bakgrundsbelysning
LED - vit
Förpackning
Tråg
Pixlar
128 x 160
Artikelstatus
Aktiv
Gränssnitt
Parallell, 8-bitars
Displaytyp
TFT - färg
Styrenhetstyp
ILI9163C
Displayläge
Genomskinlig
Grafikfärg
Röd, grön, blå (RGB)
Diagonal skärmstorlek
1,8" (45,72mm)