GCJ21BR71A106KE01K
DigiKeys produktnummer
490-GCJ21BR71A106KE01KTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-GCJ21BR71A106KE01KCT-ND - Remsbit (CT)
490-GCJ21BR71A106KE01KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCJ21BR71A106KE01K
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCJ21BR71A106KE01K Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)