GCJ21BR71A106KE01L
DigiKeys produktnummer
490-12646-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-12646-1-ND - Remsbit (CT)
490-12646-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCJ21BR71A106KE01L
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
GCJ21BR71A106KE01L Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)