C0805X106K8RAC3316
DigiKeys produktnummer
399-C0805X106K8RAC3316TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805X106K8RAC3316CT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805X106K8RAC3316DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X106K8RAC3316
Beskrivning
CAP CER 0805 10F 10VDC X7R
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,059" (1,50mm)