SD-150B-12
DigiKeys produktnummer
1866-1050-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SD-150B-12
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 150W
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 12,5A 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
12,5A
Effekt (Watt)
150W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Effektivitet
75%
Arbetstemperatur
-10°C-60°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
19V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 7,83" x B 4,33" x H 1,97" (199,0 x 110,0 x 50,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V