SD-200B-12
DigiKeys produktnummer
1866-4414-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SD-200B-12
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 200W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 16,7A 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
16,7A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
200W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
82%
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
19V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 8,46" x B 4,53" x H 1,97" (215,0 x 115,0 x 50,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V