SD-100B-12
DigiKeys produktnummer
1866-1047-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SD-100B-12
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 102W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 8,5A 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
8,5A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
102W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
75%
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-10°C-60°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
19V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 7,83" x B 3,86" x H 1,50" (199,0 x 98,0 x 38,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V