SD-1000L-24
DigiKeys produktnummer
1866-1046-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SD-1000L-24
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 24V 960W
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 40A 72V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
40A
Effekt (Watt)
960W
Serie
Spänning - isolering
2 kV
Effektivitet
0.88
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
19V
Spänning - ingång (max)
72V
Storlek/dimension
L 11,61" x B 5,00" x H 1,61" (295,0 x 127,0 x 41,0mm)
Godkännande myndighet
CB, CE
Spänning - utspänning 1
24V