SD-500L-24
DigiKeys produktnummer
1866-4441-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SD-500L-24
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 24V 504W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 21A 72V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
21A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
504W
Serie
Spänning - isolering
2 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.88
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
19V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
72V
Storlek/dimension
L 8,46" x B 4,53" x H 1,97" (215,0 x 115,0 x 50,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CB, CE
Spänning - utspänning 1
24V