RSP-500-12
DigiKeys produktnummer
1866-4273-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RSP-500-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 500W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC, 120-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
RSP-500-12 Modeller
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.88
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, universalingång
Storlek/dimension
L 9,06" x B 5,00" x H 1,59" (230,0 x 127,0 x 40,5mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-370VDC
Spänning - utspänning 1
12V
Ström - Utgång 1
41.7 A