NSP-500-12
DigiKeys produktnummer
1866-NSP-500-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NSP-500-12
Beskrivning
AC/DC 12V 41.7A
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-305VAC, 120-431VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiellt), laboratorium, medicinteknik
Serie
Spänning - isolering
4.2 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
92%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-305VAC, 120-431VDC
Storlek/dimension
L 7,83" x B 3,90" x H 1,61" (199 x 99 x 41mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cULus, cURus, EAC, UKCA, UL
Ström - Utgång 1
42 A