RPS-400-24-C
DigiKeys produktnummer
1866-4054-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-400-24-C
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 252W
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärranalys, universalingång
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 5,11" x B 3,39" x H 1,69" (129,8 x 86,1 x 42,9mm)
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
10.5 A