FCM400PS24
DigiKeys produktnummer
1470-1317-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FCM400PS24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 400W
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 80-275VAC Ingång
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
87%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-10°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys, Standby-utgång, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 6,00" x B 4,00" x H 1,93" (152,4 x 101,6 x 49,0mm)
Spänning - ingång
80-275VAC
Godkännande myndighet
CB, CE
Spänning - utspänning 1
24V
Standardnummer
Ström - Utgång 1
16.6 A