RPS-400-24
DigiKeys produktnummer
1866-4055-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPS-400-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 252W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärranalys, universalingång
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,37" (127,0 x 76,2 x 34,8mm)
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
10.5 A