SLD26-018-B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 1 100
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Comchip Technology
Microchip Technology
Microchip Technology
42,1V Klämma 121,1A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
SLD26-018-B
DigiKeys produktnummer
SLD26-018-B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SLD26-018-B
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 42.1VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SLD26-018-B Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
121,1A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
26V
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - genombrott (min)
28,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
42,1V