5KP26CA-G är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Comchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
42,1V Klämma 118,76A Ipp TVS - dioder Genomgående hål R-6
5KP26CA-G
DigiKeys produktnummer
5KP26CA-G-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
5KP26CA-G
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 42.1VC R6
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
5KP26CA-G Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
118,76A
Tillv.
Effekt - toppuls
5000W (5kW)
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
26V
Inkapsling/låda
R-6, axiell
Spänning - genombrott (min)
28,9V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
42,1V