15KPA240A-B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Direkt
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
384,6V Klämma 39,3A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
15KPA240A-B
DigiKeys produktnummer
15KPA240A-B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
15KPA240A-B
Beskrivning
TVS DIODE 240VWM 384.6VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
15KPA240A-B Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
39,3A
Tillv.
Effekt - toppuls
15000W (15kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - backspänning (typ)
240V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
268,1V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
384,6V