15KPA240A/B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
YAGEO
I lager: 0
Datablad
384,6V Klämma 39,3A Ipp TVS - dioder Genomgående hål P600
15KPA240A/B
DigiKeys produktnummer
13-15KPA240A/BTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
15KPA240A/B
Beskrivning
TVS DIODE 240VWM 384.6VC P600
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
384,6V
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
39,3A
Serie
Effekt - toppuls
15000W (15kW)
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
240V
Inkapsling/låda
P600, axiell
Spänning - genombrott (min)
268,1V