1206L075/16WR | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 1206L075/16WR |
Beskrivning | PTC RESET FUSE 16V 750MA 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 750 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 1206L075/16WR Modeller |
Kategori | Tid till utlösning 200 ms |
Tillverkare Littelfuse Inc. | Resistans - initial (Ri) (Min) 90 mOhms |
Serie | Resistans - efter utlösning (R1) (max) 290 mOhms |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Typ Polymer | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216), konkav |
Spänning - max 16V | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm) |
Ström - hållström (Ih) (max) 750 mA | Tjocklek (max) 0,049" (1,25mm) |
Ström - trippning (It) 1.5 A | Godkännande myndighet cURus, TUV |
Ström - max 100 A |