1206L075/13.2WR
DigiKeys produktnummer
1206L075/13.2WRTR-ND - Remsa och spole (TR)
1206L075/13.2WRCT-ND - Remsbit (CT)
1206L075/13.2WRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206L075/13.2WR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 13.2V 750MA 1206
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 13,2V 750 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1206L075/13.2WR Modeller
Kategori
Tid till utlösning
200 ms
Resistans - initial (Ri) (Min)
90 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
350 mOhms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - max
13,2V
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
750 mA
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)
Ström - trippning (It)
1.5 A
Ström - max
100 A