MF-NSMF075/16X-2 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MF-NSMF075/16X-2 |
Beskrivning | FUSE RESET PPTC 1206 0.75A/16V |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 750 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav |
Datablad | Datablad |
Kategori | Tid till utlösning 100 ms |
Tillverkare Bourns Inc. | Resistans - initial (Ri) (Min) 90 mOhms |
Serie | Resistans - efter utlösning (R1) (max) 350 mOhms |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Ytmontering |
Typ Polymer | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216), konkav |
Spänning - max 16V | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm) |
Ström - hållström (Ih) (max) 750 mA | Tjocklek (max) 0,047" (1,20mm) |
Ström - trippning (It) 1.5 A | Godkännande myndighet cUL, cURus, TUV |
Ström - max 100 A |