MI0805L301R-10
DigiKeys produktnummer
240-2391-2-ND - Remsa och spole (TR)
240-2391-1-ND - Remsbit (CT)
240-2391-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MI0805L301R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
300 Ohms @ 100 MHz 1 Ström, signalledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 2A 60mOhm
EDA-/CAD-modeller
MI0805L301R-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
2A
DC-resistans (DCR) (max)
60mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Höjd (max)
0,035" (0,90mm)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
300 Ohms @ 100 MHz