LI0402C470R-10
DigiKeys produktnummer
240-LI0402C470R-10TR-ND - Remsa och spole (TR)
240-LI0402C470R-10CT-ND - Remsbit (CT)
240-LI0402C470R-10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LI0402C470R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 47 OHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 Ohms @ 100 MHz 1 Ström, signalledning Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 300mA 150mOhm
Kategori
Strömklassning (max)
300mA
DC-resistans (DCR) (max)
150mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,01 x 0,50mm)
Impedans @ frekvens
47 Ohms @ 100 MHz