08053C474K4T4A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 2 583
Datablad
Direkt
YAGEO
I lager: 849
Datablad
TDK
I lager: 15 613
TDK
0.47 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
08053C474K4T4A
DigiKeys produktnummer
478-KAM21KR71E474KLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08053C474K4T4A
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
08053C474K4T4A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)