CGJ4J2X7R1E474K125AA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CGJ4J2X7R1E474K125AA |
Beskrivning | CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.47 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CGJ4J2X7R1E474K125AA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tolerans ±10% | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,057" (1,45mm) |