T494C475M025AT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 158
Datablad
I lager: 10
I lager: 5
Similar
I lager: 14 289
KYOCERA AVX
I lager: 12
KYOCERA AVX
I lager: 708
Vishay Sprague
I lager: 55
Similar
Vishay Sprague
I lager: 221
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 25 V 2312 (metrisk 6032) 600mOhm
T494C475M025AT
DigiKeys produktnummer
T494C475M025AT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T494C475M025AT
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 2312
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T494C475M025AT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
25 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm