TPSC475M035R0600
DigiKeys produktnummer
478-5240-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-5240-1-ND - Remsbit (CT)
478-5240-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPSC475M035R0600
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2312
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2312 (metrisk 6032) 600mOhm
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
35 V