C1206C474J3RACTU
DigiKeys produktnummer
399-14693-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-14693-1-ND - Remsbit (CT)
399-14693-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C474J3RACTU
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C474J3RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)