C1206C474J1RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C1206C474J1RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C1206C474J1RACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C1206C474J1RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C1206C474J1RACTU
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
C1206C474J1RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,069" (1,75mm)