C0805X106M8RACAUTO7210 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 8 875
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Similar
TDK
Similar
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
C0805X106M8RACAUTO7210
DigiKeys produktnummer
C0805X106M8RACAUTO7210-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805X106M8RACAUTO7210
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0805X106M8RACAUTO7210 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,059" (1,50mm)