C0402T104K4RCL3884TU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 29 730
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Bilden för C0402T104K4RCL3884TU är inte tillgänglig
C0402T104K4RCL3884TU
DigiKeys produktnummer
399-C0402T104K4RCL3884TUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402T104K4RCL3884TU
Beskrivning
.100UF 16.0V
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)