C0402T104K4RCCTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 29 730
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
C0402T104K4RCCTU
DigiKeys produktnummer
399-C0402T104K4RCCTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402T104K4RCCTU
Beskrivning
CAP CER 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0402T104K4RCCTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)