C0402C102K5RAC9109 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
KYOCERA AVX
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
1000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
cut-tape-render
C0402C102K5RAC9109
DigiKeys produktnummer
399-C0402C102K5RAC9109TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C102K5RAC9109
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - märkt
Tillv.
Temperaturkoefficient
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)